Планинарски дом „Папрадиште“

планинарски дом во Македонија

Планинарски дом „Папрадиште“планинарски дом во Македонија, сместен на надморска височина од 980 метри, во азотското село Папрадиште.

Планинарски дом „Папрадиште“
Планинарски дом Папрадиште (2).jpg
Поглед на домот
Надм. вис.980
ДржаваМакедонија
Најблиска
населба
село Папрадиште
ПД „Папрадиште“ is located in Македонија
ПД „Папрадиште“
ПД „Папрадиште“
Местоположба на планинарскиот дом во Македонија

ГалеријаУреди

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди

Координати: 41°38′29.8″N 21°26′19.4″E / 41.641611° N; 21.438722° E / 41.641611; 21.438722