Пеликан (остров во Антигва и Барбуда)

Островот Пеликан е остров на државата Антигва и Барбуда кој се наоѓа во близина на североисточниот брег на Антигва, на источниот крај на заливот Мерсес Крик и непосредно на исток од островот Крамп.

НаводиУреди

  • Скот, Ц. Р. (из.) (2005) Водич: Карибите (5то издание). Лондон: Apa Publications.

Координати: 17°06′19″ СГШ; 61°42′17″ ЗГД / 17.1054° СГШ; 61.7046° ЗГД / 17.1054; -61.7046