Отвори го главното мени

Островот Крамп е остров во близина на североисточниот брег на островот Антигва. Островот зафаќа површина од само 20 хектари и е лоциран југоисточно од островот Гвана во заливот Мерсес Крик, во близина на градот Ситонс.

Надворешни врскиУреди