Пале-Прача (босански, српски, хрватски: Pale-Prača) — една од трите општини во Босанско-подринскиот Кантон сместена во Федерацијата на Босна и Херцеговина. Седиштето на општината е Прача.[1]

НаводиУреди

  1. „O općini“. Архивирано од изворникот на 2017-07-07. Посетено на 2017-07-30.

Надворешни врскиУреди