Освалдо Риос

Освалдо Риос (роден на 25 октомври 1960 во Каролина, Порторико, е порторикански глумец, кој е најпознат по неговите улоги во теленовелите. Тој се појавил во неколку сапунски опери, вклучувајќи Прегрни ме силно, Касандра и Вдовицата на Бланко.

Освалдо Риос
Роден(а)Освалдо Риос Алонсo
25 октомври 1960
Каролина, Порторико
Риос на Меѓународниот филмски фестивал во Мајами во 2014 година на премиерата на Елса и Фред

ЖивотописУреди

АктерУреди

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди