Општински фудбалски лиги на Македонија 2009/2010

Општинските фудбалски лиги на Македонија 2009/2010 - 18. издание на Општинските фудбалски лиги на Македонија.

Општински македонски фудбалски лиги
Сезона2009/2010
2008/09

Регион СеверУреди

ОФЛ Кисела ВодаУреди

Мес Екипа Одиг. П Н З Г.Д. Г.П. Г.Р. Бод. Напредување или испаѓање
1 Победа (C) 10 8 0 2 42 18 +24 24 Пласман во баражот за унапредување
2 Текстилец 10 7 0 3 36 21 +15 21
3 ССК Нова 10 6 1 3 32 25 +7 19
4 Алхемичари 2008 10 4 0 6 24 40 −16 12
5 Славија 19[б 1] 10 2 1 7 10 23 −13 7
6 Вардар 75 10 1 2 7 9 26 −17 5
Updated to match(es) played on completed. Извор: MacedonianFootball.com преку web.archive.org
Правила за класификација: 1) Бодови; 2) Бодови од меѓусебните двобои; 3) Гол разлика од меѓусебните двобои; 4) Гол во гости од меѓусебните двобои.
(C) Првак.
Notes:
  1. Славија 19 била Б екипа на тогашниот третолигаш Славија.[се бара извор]


ПоврзаноУреди

Надворешни врскиУреди