Опасни врски (ТВ серија)

Опасни врски (шпански: Relaciones peligrosas) е Американска теленовела од 2012 година од Телемундо.

Опасни врски
Жанртеленовела
Создадена одРоберто Стопељо
УлогиСандра Ечеверија
Ана Лајевска
Габриел Коронел
Гонсало Гарсија Виванко
Земја на потеклоСАД
Првичен јазикшпански
Бр. на епизоди21 минута/42-45 минути
Продукција
Извршен продуцент(и)Аурелио Валкарсел Карол
Времетраење-
Прикажување
Првична мрежаТелемундо
Првично прикажување24 јануари 2012 – 25 јуни 2012

СинопсисУреди

Опасни врски е теленовела која ги следи случувањата од современиот живот, во светот на интернетот и дрогата. Теленовелата е составена од парови кои делат забранета љубов. Главните ликови се Маурисио и Миранда. Миранда се доселува од Мексико во САД во потрага по подобар живот како наставничка во уметничкото училиште „Сервантес“. Последните денови од летото, пред да тргне на работа, има односи со Маурисио, кој и вели дека е 21 година, а всушност е 17. А, тоа е криминал што се плаќа со најмалку 8 години затвор. Миранда е прогонувана од законот, и осудувана од околината, а воедно треба и да заборави на големата љубов што ја чувствува кон Маурисио.

УлогиУреди

Глумци Ликови
Сандра Ечеверија Миранда Круз
Ана Лајевска Патрисија Милано
Габриел Коронел Маурисио Бланко
Гонсало Гарсија Виванко Хуан Пабло Рејес/Даниел Арамбула/Гаел Санчез
Марица Бустаманте Ана Конде
Даниела Наваро Оливија Клостер