Ол Аваш (англиски: All Awash) e мал остров во Карипското Море.

Ол Аваш
All Awash
Географија
МестоКарипско Море
Координати12°55′21″N 61°11′41″W / 12.92250° СГШ; 61.19472° ЗГД / 12.92250; -61.19472 (All Awash)
АрхипелагГренадини
Површинан.п. км2
Највисоко издигнување340 ст (104 м)
Управување
Дополнителни податоци
Часовен појас

Опис уреди

Островот е многу мал и ненаселен. Тој може да се означи и како карпа. Овој остров се наоѓа блиску до Пилорис (источно од него), северно од Мустик и јужно од Балисо До островот има мала карпа.[1]

Наводи уреди

Поврзано уреди