ОУ „Јосип Броз Тито“ - Жировница

Јосип Броз Титоосновно училиште во Жировница, Општина Маврово и Ростуше.[1].

Јосип Броз Тито

Место
Општина: Маврово и Ростуше
Нас. место: Жировница
Местоположба
Основни информации
Контактни информации

Учество на натпревари

уреди

Освоени награди

уреди

Познати личности кои учеле во ова училиште

уреди

Познати личности кои предавале во ова училиште

уреди

Наводи

уреди
  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)