Нуте (Анхалт) е река која тече низ источниот дел на германската сојузна држава Саксонија-Анхалт и десна притока на реката Елба.

Нуте (Анхалт)
Местоположба
Физички особености
Особености на сливот

Поврзано

уреди

51°59′51″N 11°53′26″E / 51.99750° СГШ; 11.89056° ИГД / 51.99750; 11.89056