Норихиро Ниши (роден 9 мај 1980) — јапонски фудбалер.

Јапонија Норихиро Ниши
Лични податоци
Роден на 9 мај 1980(1980-05-09)(44 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1999–2011 Júbilo Iwata
2012–2013 Tokyo Verdy
2014 Police United
Репрезентација
2004 Јапонија Јапонија 5 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Статистика

уреди
  Јапонија
Сезона Настапи Голови
2004 5 0
Вкупно 5 0

Надворешни врски

уреди