Нобухиса Јамада (роден 10 септември 1975) — јапонски фудбалер.

Јапонија Нобухиса Јамада
Лични податоци
Роден на 10 септември 1975(1975-09-10)(48 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1994–2013 Urawa Reds
Репрезентација
2002–2004 Јапонија Јапонија 15 (1)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Статистика

уреди
  Јапонија
Сезона Настапи Голови
2002 1 0
2003 11 0
2004 3 1
Вкупно 15 1

Надворешни врски

уреди