Наталија Пецанова

Наталија Пецанова (11 декември 2000, Струмица) – македонска ракометарка.

Наталија Пецанова
Наталија Пецанова.jpg
Лични податоци
Име и презиме Наталија Пецанова
Роден(а) 11 декември 2000
Струмица, Република Македонија
Националност Македонија Македонка
Спорт Handball pictogram.svg Ракомет
Висина 1,69 см
Тежина 64 кг
Клупски податоци
Тековен клуб ЖРК Куманово
Број 7
Сениорски клубови
ЖРК Куманово
Репрезентација
  Кадетска ракометна репрезентација на Македонија

КариераУреди

Пецанова игра на позицијата среден бек. Има настапувано во ЦЕМС Скопје, а од 2019 година е дел од Женскиот ракометен клуб Куманово.

Претходно била дел од кадетскиот состав на ЖРК Куманово, со кој го освојуваат македонскиот кадетски шампионат во ракомет.

Била дел и од кадетската репрезентација на Македонија.