За други значења на поимот Наска видете Наска (појаснување)

Округот Наска е еден од петте окрузи на покраината Наска во Перу.[1] Управител на Округот е Даниел Освалдо Мантила Бендезу. Округот има население од 25.125 жители и површина од 1252 км2.

Наводи

уреди
  1. (шпански) Instituto Nacional de Estadística e Informática. Banco de Información Distrital Архивирано на 23 април 2008 г.. Retrieved April 11, 2008.

Поврзано

уреди

Надворешни врски

уреди