Моглица (Горица)

село во Општина Малик, Горички округ, Албанија

Моглица — село во Горица, Албанија.[1]

Наводи

уреди
  1. „Информации за населеното место“. Архивирано од изворникот на 2014-09-11. Посетено на 2013-02-14.

Поврзано

уреди