Наташа Мијат Крстевска (порано Мијатовиќ), позната како MIYATTA — македонска поп пејачка и кант-авторка на забавна музика.

Наташа Мијатовиќ
Животописни податоци
Роден(а)Скопје
ПотеклоМакедонија
Жанровипоп, македонска музика
Занимањапејачка
Инструментивокал
Период на активност2007–се уште

Во 2004-2005 била учесник на Српски идол, покрај Ноне Неделковска.

Првиот самостоен хит со наслов ,,Верувам во себе" го издаде во 2007ма година.

Дискографија

уреди

Албуми

уреди

Небеска (2015)

VIDA (2023)

Спотови

уреди
Спот Година Режисер
Верувам во себе 2007
Постојам 2008
Волшепства 2008
Нема да помине 2009 Quasar Film
Ко деца мали 2014 Sasha Stanisic
Еден ден 2015
BedFlower 2017 Томато Продукција
Домаќинска 2018 MIYATTA
Полетај 2019 Огнен Шапковски
Маска 2021 MIYATTA
Невидени 2021 MIYATTA
Враќање дома 2022 MIYATTA

Надворешни врски

уреди

Наводи

уреди