Маја Станковска

Маја Станковска (р. 13 јануари 1988) — македонска фудбалерка, која игра како напаѓач за репрезентацијата на Македонија.[1]

Меѓународна кариераУреди

Станковска го имала своето деби за репрезентацијата на Македонија на 19 септември 2009 година, против Словачка.[2]

НаводиУреди

  1. „Maja Stankovska“. World Football. Посетено на 21 September 2021.
  2. „Slovakia vs North Macedonia“. Soccerway. Посетено на 21 September 2021.