Масаши Мотојама (роден 20 јуни 1979) — јапонски фудбалер.

Јапонија Масаши Мотојама
Лични податоци
Роден на 20 јуни 1979(1979-06-20)(45 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Giravanz Kitakyushu
Број 43
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1998–2015 Kashima Antlers
2016– Giravanz Kitakyushu
Репрезентација
2000–2006 Јапонија Јапонија 28 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Статистика

уреди
  Јапонија
Сезона Настапи Голови
2000 3 0
2001 0 0
2002 0 0
2003 3 0
2004 12 0
2005 8 0
2006 2 0
Вкупно 28 0

Надворешни врски

уреди