Масахиро Хамазаки

Масахиро Хамазаки (роден 14 март 1940) — јапонски фудбалер.

Јапонија Масахиро Хамазаки
Лични податоци
Роден на 14 март 1940(1940-03-14)
Роден во Јапонија
Починал на 10 октомври 2011(2011-10-10) (возр. 71)
Позиција Голман
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
?–1972 Nippon Steel
Репрезентација
1966 Јапонија Јапонија 2 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Репрезентативна кариера уреди

Масахиро Хамазаки бил член на јапонската репрезентација на Летните олимписки игри 1968.

Статистика уреди

  Јапонија
Сезона Настапи Голови
1966 2 0
Вкупно 2 0

Надворешни врски уреди