Масакуни Јамамото

Масакуни Јамамото (роден 4 април 1958) — јапонски фудбалер.

Јапонија Масакуни Јамамото
Лични податоци
Роден на 4 април 1958(1958-04-04)(66 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1981–1987 Yamaha Motors
Репрезентација
1980–1981 Јапонија Јапонија 4 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Статистика

уреди
  Јапонија
Сезона Настапи Голови
1980 2 0
1981 2 0
Вкупно 4 0

Надворешни врски

уреди