Марко Нелоски

Македонски ракометар

Марко Нелоски (роден на 6 јуни 1996 во Струга) — поранешен македонски ракометар кој во моментов е дел од стручниот штаб на Голден Арт.[1]

Марко Нелоски
Лични податоци
Роден(а) 6 јуни 1996
Струга, Македонија
Националност Македонија Македонец
Спорт Ракомет
Висина 2.00 м
Тежина 100 кг
Позиција Лев бек
Клупски податоци
Сениорски клубови
2014–2017
2017–2018
2017–2018
Македонија Металург
Германија Хитенберг
ГерманијаКобург 2000

Наводи уреди

Надворешни врски уреди