Македонска ракометна Супер лига (мажи) 2012/13

Македонската ракометна Супер Лига 2012/13, позната како ВИП Супер машка лига поради спонзорски причини - 21. издание на Македонската Супер Лига. Во оваа сезона првак бил Вардар ПРО.[1]

ВИП Супер Лига 2012/13
Лига Македонска Супер Лига
Спорт Ракомет
2012/13
Сезонски шампиони Вардар ПРО
  вице-прваци Металург
Супер лига сезони

← 2011/12

2013/14 →

ПоврзаноУреди

НаводиУреди

  1. „За клубот“. rkvardar.mk преку web.archive.org. Посетено на 29 декември 2019.

Надворешни врскиУреди