Македонска ракометна Супер лига (мажи) 2012/13

Македонската ракометна Супер Лига 2012/13, позната како ВИП Супер машка лига поради спонзорски причини - 21. издание на Македонската Супер Лига. Во оваа сезона првак бил Вардар ПРО.[1]

ВИП Супер Лига 2012/13
Лига Македонска Супер Лига
Спорт ракомет
2012/13
Сезонски прваци Вардар ПРО
  вицепрваци Металург
Сезони на Супер лига

← 2011/12

2013/14 →

Поврзано уреди

Наводи уреди

  1. „За клубот“. rkvardar.mk преку web.archive.org. Архивирано од изворникот на 2019-12-29. Посетено на 29 декември 2019.CS1-одржување: бот: непознат статус на изворната URL (link)

Надворешни врски уреди