Македонска ракометна Супер лига (мажи) 2000/01

Македонската ракометна Супер Лига 2000/01 - 9. издание на Македонската Супер Лига. Во оваа сезона првак бил Вардар Ватростална.[1]

Супер Лига 2000/01
Лига Македонска Супер Лига
Спорт ракомет
2000/01
Сезонски прваци Вардар Ватростална
Сезони на Супер лига

← 1999/00

2001/02 →

Поврзано

уреди

Наводи

уреди
  1. „За клубот“. rkvardar.mk преку web.archive.org. Архивирано од изворникот на 2019-12-29. Посетено на 29 декември 2019.CS1-одржување: бот: непознат статус на изворната URL (link)

Надворешни врски

уреди