Макат (округ)

Индер (казашки: Мақат ауданы) е округ на покраината Атирау во Казахстан. Административен центар на округот е градот Макат.[1]

Макат
Округ
Мақат ауданы
Држава Казахстан
ОкругАтирау
Административен центарМакат
Часовен појас+5 (UTC+5)

ПоврзаноУреди

НаводиУреди