Лици (27 октомври 1982) е мексиканска глумица и пејачка.

Лици
Роден(а)Лици Вања Домингез Балдераз
27 Октомври, 1982
Град Мексико, Мексико
ЗанимањеАктерка, пејачка
Активен период2000-денес

ТелевизијаУреди

Телевизија
Година Серија Улога
2000 Младински соништа Лаура Мартинез
2000 Ангелско лице Новинар
2002 Даниела Даниела Гамбоа
2005 Барајќи го тато Маргарита Лизарага
2009 Грешничка Луз Марија Мендоза
2009 Се сакам глупав Хулиета Дорели
2010 Успешните Перез Милагрос Виуда де Амор
2010 Некој те гледа Бенхамин Моранде
2011 - 2012 Собарка во Менхетан Мариса Лухан