Ла Фава - планина во Бернските Алпи во Вале, помеѓу Дијабелерец и долината на Рона.

Ла Фава
Ла Фава (средина-десно) и Монт Гонд (десно) од Дерборанс
Највисока точка
Надм. вис.2612 м
Истакнатост279 м [1]
Матичен врвГонд
Координати46°18′08.6″N 7°16′47.7″E / 46.302389° СГШ; 7.279917° ИГД / 46.302389; 7.279917
Географија
Ла Фава на карта

Карта

МестоШвајцарија
Матичен венецБернски Алпи

Наводи уреди

  1. Карти на Swisstopo