Кочи (префектура)

префектура во Јапонија

Кочи (јапонски:高知県; Kōchi-ken) е префектура во Јапонија која се наоѓа на островот Шикоку. Главен град е Кочи.

Локацијата на префектурата Кочи во Јапонија

Надворешни врскиУреди