Википедија:Вавилон
bg За този потребител българският е роден език.
mk-1Корисникот почетнички зборува македонски.
en-3 This user is able to contribute with an advanced level of English.
fr-3 L'utilisateur parle
Français niveau avancé.

Здраво, јас сум од Бугарија и придонесувам за бугарската Википедија или за создавање географски карти во Commons. Тука, мојата работа е главно поврзана со мапи. Доколку сте заинтересирани за мапи за Македонија, контактирајте ме.