Geologicharka
srМатерњи језик овог корисника је српски језик.
en-3 This user is able to contribute with an advanced level of English.
Википедија:Вавилон
Немате внесено јазици. Погледајте го Шаблон:Вавилон/doc за помош.
Пребарај кориснички јазици
Википедија:Вавилон
Немате внесено јазици. Погледајте го Шаблон:Вавилон/doc за помош.
Пребарај кориснички јазици

Поздрав. Ја сум Ана Младеновић, и сум од Пирот, Србија. Ја сум геолог и ја сум на работа на Рударско-геолошки факултет у Београд. На Википедија сум активна и администратор на српската Википедија. Заинтересирана сам за геологија, геофизика, даљинска детекција.

Македонски не зборувам добро, али разбирам све. :)