Кордај (округ)

Кордај (казашки: Қордай ауданы) е округ во Казахстан во покраината Жамбил. Центар е градот Кордај.[1]

Кордај
Округ
Қордай ауданы
E8405-Bishkek-Almaty-hwy.jpg
Држава Казахстан
ПокраинаЖамбил
ЦентарКордај
Часовен појасEast (UTC+6)

НаводиУреди