Кисела Вода (населба)

(Пренасочено од Кисела Вода)
Поглед на населбата Кисела Вода, 1964

Кисела Вода е населба во Скопје. Оваа населба е една од поголемите населби во Општина Кисела Вода која зафаќа површина од 43 кm2 и има население од 58.216 жители, од кои 50.702 се Македонци[1].

ГалеријаУреди

ЛичностиУреди

ПоврзаноУреди

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди