Кеиџи Каимото

Кеиџи Каимото (роден 26 ноември 1972) — јапонски фудбалер.

Јапонија Кеиџи Каимото
Лични податоци
Роден на 26 ноември 1972 (1972-11-26) (50 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1995–2000 Vissel Kobe
2001–2004 Nagoya Grampus Eight
2005–2008 Albirex Niigata
Репрезентација
2000 Јапонија Јапонија 1 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

СтатистикаУреди

  Јапонија
Сезона Настапи Голови
2000 1 0
Вкупно 1 0

Надворешни врскиУреди