Кеита Сузуки (роден 8 јули 1981) — јапонски фудбалер.

Јапонија Кеита Сузуки
Лични податоци
Роден на 8 јули 1981(1981-07-08)(42 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2000–2015 Urawa Reds
Репрезентација
2006–2008 Јапонија Јапонија 28 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Статистика уреди

  Јапонија
Сезона Настапи Голови
2006 7 0
2007 13 0
2008 8 0
Вкупно 28 0

Надворешни врски уреди