Катраница
Катраница is located in Грција
Катраница
Катраница (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Катраница — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположбаУреди

ИсторијаУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Археолошки наоѓалишта
Мостови
Цркви

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди