Кармен Виљалобос (13 јули 1983) — колумбиска глумица. Позната е по улогата во Моето срце настојува.

Кармен Виљалобос
Роден(а)Џорли Кармен Виљалобос
13 јули 1983
Колумбија
ЗанимањеГлумица
Активен период1999–денес

Телевизија уреди

Телевизија
Година Серија Улога
1999 Клуб 10 Аби
2003 Железна љубов Ернестина Пулидо
2004 Чуварката Дора Каталина Урданета
2005 и 2007 Одлуки Наталија
2006 Ла Тормента Тринидад Ајала
2006 Љубов на продажба Беатриз Гутјерез „Бети“
2007 Никој не е вечен Карен
2008-2009 Спонзоруши Каталина Сантана
2009 Богати и Сиромашни Алехандра Паз
2010 Око за Око Надја Монсалве
2011 Моето срце инсистира Лола Волкан
2012 Базурто