Каратал (округ)

Каратал (казашки: Қаратал ауданы) е округ во Казахстан во покраината Алмати. Центар е градот Уштобе[1]

Каратал
Округ
Қаратал ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаАлмати
ЦентарУштабе
Часовен појас+6 (UTC+6)

НаводиУреди