Ива Димитриевска

Ива Димитриевска (2003, Куманово) – македонска ракометарка.

Ива Димитриевска
Ива Димитриевска.jpg
Лични податоци
Име и презиме Ива Димитриевска
Роден(а) 2003
Куманово, Република Македонија
Националност Македонија Македонка
Спорт Handball pictogram.svg Ракомет
Висина 1,63 см
Тежина 55 кг
Клупски податоци
Тековен клуб ЖРК Куманово
Број 96
Сениорски клубови
ЖРК Куманово

КариераУреди

Димитриевска е ракометарка на Женскиот ракометен клуб Куманово, каде во сезоната 2020/21 настапува во сениорскиот состав.