Зунхара, Селенге

Зунхара (монголски: Зүүнхараа) — град во Монголија и центар на областа Мандал во покраината Селенге. Градот се наоѓа во северна Монголија и има население од 15.000 жители.

Железничката станица во Зунхара

ПоврзаноУреди

НаводиУреди

Координати: 48°51′00″N 106°27′30″E / 48.85000° N; 106.45833° E / 48.85000; 106.45833