Жалагаш (округ)

Жалагаш (казашки: Жалағаш ауданы) е округ во Казахстан во покраината Кизилорда со центар град Жалагаш.[1]

Жалагаш
Округ
Жалағаш ауданы
Амблем на Жалагаш
Амблем
Zhalagash District Kazakhstan.png
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Кизилорда
ЦентарЖалагаш
Часовен појасEast (UTC+6)

НаводиУреди