Есил (округ во Северен Казакстан)

Есил (казашки: Есіл ауданы) е округ во Казахстан во покраината Северен Казахстан со центар Јавленка.[1]

Есил
Округ
Есіл ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Северен Казахстан
ЦентарЈавленка
Часовен појасEast (UTC+6)

НаводиУреди