Дијана Наумоска

Дијана Наумоска (р. 5 јануари 1985) — македонска ракометарка на Жито Прилеп и на македонската репрезентација.[1]

НаводиУреди

  1. „Dijana Naumoska“. eurohandball.com. Посетено на 4 December 2012.