Димитар Зетов

Димитар Зетов (роден на 18 јануари 2006 во Струмица) — македонски кошаркар кој настапува за кошаркарскиот клуб Струмица.

Димитар Зетов
Димитар Зетов (2022).jpg
Позицијаплејмејкер
Висина1,88 м
Тежинакг
ЛигаПрва македонска кошаркарска лига
ЕкипаСтрумица
Роден18 јануари 2006 (2006-01-18) (17 г.)
Струмица, Македонија
НационалностМакедонец
Клубови
2021-Струмица
Репрезентација
Инфо од: 27.10.2022.

Надворешни врскиУреди