Дарко Велиќ — македонски глумец, особено вклучен во пантомимата, еден од ретките кој се образувал на ова поле.[1]

Филмографија уреди

Наводи уреди

  1. Јолевски, Љупчо (28 октомври 2013). „Македонските пантомимичари осудени на родендени и трговски центри“. Слободна Европа. Посетено на 22 март 2018.

Надворешни врски уреди