Даики Такамацу (роден 8 септември 1981) — јапонски фудбалер.

Јапонија Даики Такамацу
Лични податоци
Роден на 8 септември 1981 (1981-09-08) (42 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Клупски податоци
Сегашен клуб Oita Trinita
Број 13
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2000– Oita Trinita
2011FC Tokyo
Репрезентација
2006–2007 Јапонија Јапонија 2 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Статистика Уреди

  Јапонија
Сезона Настапи Голови
2006 1 0
2007 1 0
Вкупно 2 0

Надворешни врски Уреди