Википедија на германски јазик

(Пренасочено од Германска Википедија)

Германската Википедија е издание на Википедија на германски јазик, дел од фондацијата Викимедија.

Германска Википедија
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно нагермански
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://de.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително
Пуштено16 март 2001; пред 22 години (2001-03-16)[1]

Наводи Уреди

  1. Jimmy Wales [Wikipedia-l] Alternative language Wikipedias, 16 March 2001

Надворешни врски Уреди