Ворен (англиски: Warren) е град во американската држава Мичиген. Овој град според статистиките во 2020 година, има 139 387 жители[1], што го прави трет град по големина во Мичиген. Ворен се наоѓа северно од Детроит.

Местоположба на Ворен во Мичиген

Наводи

уреди
  1. „P1. Race – Warren city, Michigan: 2020 DEC Redistricting Data (PL 94-171)“. U.S. Census Bureau. Посетено на July 24, 2023.