Витез (Босна и Херцеговина)

Витез (босански, српски, хрватски: Vitez) — град и општина во централна Босна и Херцеговина. Административно е дел од Среднобосански кантон на Федерацијата на Босна и Херцеговина.[1]

Витез

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди