Викторија Тодоровска

Викторија Тодоровска (р. 26 ноември 2000) — македонска скијачка во крос-кантри. Таа се натпреварувала на Зимските олимписки игри 2018 година.[1]

НаводиУреди

  1. „Athlete Profile: Viktorija TODOROVSKA - Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games“. www.pyeongchang2018.com. Архивирано од изворникот на 2018-04-20. Посетено на 2021-11-16.