Википедија на хавајски јазик

Википедија на хавајски јазик е издание на Википедија на хавајски јазик.

Википедија на хавајски јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно нахавајски јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://haw.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Надворешни врскиУреди