Википедија на татарски јазик

Википедија на татарски јазик е издание на Википедија на татарски јазик.

Википедија на татарски јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно нататарски јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://tt.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Надворешни врскиУреди